Forbes Decor 0 232 487 37 73, Tadilat Dekorasyon İzmir, Tadilat İzmir

Çatı Tamiri Önemi Nedir ?

Çatılar, yapılarda bulunan en üst unsurlardır. Binayı yağmur ve diğer atmosfer olaylarından ( rüzgar, soğuk, sıcak ) muhafaza eder. Çatılarda bulunan taşıyıcı kısım ve çatı kaplaması olacak şekilde iki kısımdan meydana gelmektedir. Çatı tamiri faaliyetlerinde taşıyıcı sistem ve kaplama kısımları ayrı şekillerde değerlendirilmeli eskimiş ve yıpranmış elemanlar yenileri ile değişimi yapılmalıdır. Taşıyıcı kısım, malzemeye (çelik, ahşap, betonarme) çatı eğimi, kaplama malzemelerinin türüne, yüküne ve ağırlığına bağlıdır.

Çatılardan ısı geçişi toplam kayıp oranında %25’ i bulmaktadır. Bu oran ısıtma ve soğutma giderlerini gereksiz yükselttiği gibi hem biyolojik konforu negatif etkilemekte, hem de ısıtma ve soğutmada dolaylı ve dolaysız şekilde atmosfer, fosilleşmiş yakıt atıkları ile kirletilmektedir. Binalar için son derece öneme sahip olan çatıların bakım ve tamiri için ihtiyaç duyulan hassasiyet gösterildiği zaman çatı sistemlerinden maksimum verim elde edilmektedir.

Forbes Decor Çatı Tamiratı hizmeti İzmir ilinin her ilçesine vermektedir.

Bir önceki yazımız olan Çatı Onarımı başlıklı makalemizde Çatı Onarımı ve Çatı Onarımı İzmir hakkında bilgiler verilmektedir.