Forbes Decor 0 232 487 37 73, Tadilat Dekorasyon İzmir, Tadilat İzmir

Dış Alan Kaplama Yalıtım Nedir ?    

        Dış alan kaplama faaliyet uygulamaları, konutlara zarar teşkil eden rüzgar, kar, yağmur, güneş gibi hava şartlarına karşı verimli bir şekilde muhafaza olanağını sağlarken aynı süreçte binanın mimari olarak estetik şeklini de tamamlamak için de uygulanır. Dış alan kaplama uygulama faaliyeti ses iletimini minimize ederken su ve ısı yalıtımını da oluşturarak binanın ömrünün kalitesinin de uzatılmasını sağlar.

Dış Cephe Kaplama Yalıtım Malzemeleri

       Kaplamada kullanılan malzemeler, genel olarak binanın dizayn ve estetik tarzda görünmesi için uygun şekilde belirlenir ve uygulamasına geçilir. Türkiye’de genel anlamda ahşap, american siding, yalı baskı kaplamaları, prekast, kompozit (alucobont), alüminyum,  granit,  cam cephe ve doğal taş kaplamaları kullanılıyor, Avustralya, Kanada ve Amerika gibi devletlerde dış alan kuruluşları yaygın şekilde (ısıl koşullarına bağlı kalarak) ahşap dış alan kaplaması uygulamaları ile beraber, american siding dış alan kaplamaları uygulamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Isı Yatılım Malzemeleri Genel Özellikleri Nelerdir ? başlıklı makalemizde Isı Yalıtım Malzemeleri hakkında bilgiler verilmektedir.