Forbes Decor 0 232 487 37 73, Tadilat Dekorasyon İzmir, Tadilat İzmir

Fugalı Mantolama Nedir ?

     
        Isı yalıtım için uygulanan Fugalı kaplama 6 değişik kimyasal ve farklı minerallerden meydana gelmektedir ve zor hava koşullarına dayanınıkları fazla olduğundan olumsuz hava şartlarından etkilenmemekte dolayısıyla EPS yalıtım levhaları üzerinde yüksek dayanılılık özelliği göstermektedir.

        Fugalı mantolama kaplama uygulamaları 2 değişik yöntem ile uygulaması yapılmaktadır ve konutlarınızın önemi artırmaktadır.

1- Dış alan yalıtımın uygulaması yapılırken kullanılan levhalar (EPS, XPS vb.) duvara yukarıya aşağıdan kadar tespit edilir, fuga kanallarının istenilen yerleri özel kesim aletlerinin yardımı ile açılarak alüminyum fuga profilleri monte edilir.

2- Özel olarak imalatı yapılan fuga profilleri, mantolama levhaları ile beraber uygulanmaktadır, kesim uygulamasının yapmasına ihtiyaç yoktur.Birinci metod daha hızlı yapılabilir, birleştikleri yerlerde ısı köprüleri meydana gelmez.

Fugalı Kaplama İzmir uygulama için Forbes Decor uzmanlarına danışabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Drenaj Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Drenaj Nasıl Yapılır ve İzmir Drenaj hakkında bilgiler verilmektedir.