Forbes Decor 0 232 487 37 73, Tadilat Dekorasyon İzmir, Tadilat İzmir

Isı Yalıtımda Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

 

  • Isı yalıtımı faaliyetinde minimum 3 cm ve üzeri ısı yalıtım uygulaması levhasının faaliyet kullanımı sağlanmalıdır.
  • Uygulanan ısı yalıtım faaliyetlerinde m² başına minimum 6 tane mekanik dübel kullanılmalıdır.
  • Dış alan ısı yalıtım faaliyetlerinde kullanılacak aparatların birbirleri ile uyum sağlaması ve kalitelerinin ülkeler arası standartlara uyum göstermesi önemli bir detaydır.
  • Isı yalıtım levhalarının kullanım kabul edilir şekillerde yapılmalıdır.Bu durumda hem ısı köprülerinin meydana gelmesi önlenecek hem de levhaların basınç yapacak ağırlığın dengeli dağılmasını ayarlanacaktır.
  • Arz edilen netice ve tasarrufun elde edilmesi adına ısı izolasyon faaliyetlerinin mutlaka dış alanlarda yapılması gerekmektedir.Böylece hem bina malzemelerinin ısıyı depolamasından faydalanılacak hem de bina malzemelerini bütün dış faktörlerden muhafaza edecektir.Konutların iç alanlarda yapılan ısı yalıtım faaliyetleri ile küflen ve rutubete sebebiyet vereceğinden zamanla binalara faydasından çok zarar teşkil edecektir.
  • Isı yalıtım (mantolama) faaliyetinin verimli olması, kullanılan malzeme ile beraber işi yapan personelin bilgi ve yeteneğine de bağlıdır.Uygulama süreçlerinin hepsini teknik personelin kontrolünü yapması, muhtemel tehdit uygulama esnasında engellenmelidir.

Bir önceki yazımız olan Isı Yalıtım Uygulaması Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Isı Yalıtım İzmir ve Isı Yalıtım Uygulaması Nasıl Yapılır? hakkında bilgiler verilmektedir.