Dış Cephe Mantolama Modelleri

mantolama_modelleri_izmir

mantolama_modelleri

Dış Cephe Mantolama Modelleri

İzmir mantolama işlerinizde Forbes Decor 1995 yılından beri profesyonel ekibi ile uygun mantolama çözümleri sunar.
Dekoratif mantolama ısı yalıtım ihtiyacının olduğu fakat estetiğe de önem verildiği durumlarda kullanılan mantolama çeşididir. Kullanıldığı malzemeye göre çeşitleri bulunmaktadır.Kullanılan plaka çeşidine göre Fugalı Plakalar, Siding Plakalar ve Desenli Plakalardır.
Fugalı Plakalar EPS levhalar üzerine akrilik ve mineral malzemeler ile kaplanmış dış cephe montolama yalıtım ve dekorasyon malzemeleridir. İsteğe bağlı farklı ölçülerde kesilebilir. Doğa şartlarına dayanıklılığı yüksektir. Hiçbir hava koşulundan kolay kolay etkilenmez. Fugalı mantolama plakaları binayı güvenli bir şekilde kaplar. Yüksek ısı yalıtımı sağlarlar ve yüksek basınç mukavemetine sahiptirler.

Siding Plakalar Türkiye ve dünyada yıllardır kullanılan binaların dış yüzeylerini her türlü etkenden koruyan ve binalara estetik bir görününm kazandıran bir dış cephe kaplamasıdır. Siding bir dış cephe kaplamasından öte bir ısı ve nem yalıtım sistemidir. Siding sisteminin yalıtım özelliğiyle binanın ısı maliyetinde yüzde 50 ye varan bir tasarruf durumunu görmek mümkündür.
Desenli plakalar ise yine genellikle dış cephede kullanılmalarına karşı iç cephede de kulanılma özelliğine sahip plakalardır. Çiçek desenli plakalar, tuğla desenli plakalar, taş desenli plakalar, kat kat desenli plakalar olmak üzere bunları çeşitlendirmek mümkündür.