Faaliyetlerinizi planlarken, önce insan mutluluğunu ve psikolojisini etkileyebilecek faktörleri düşünün. Forbes Decor’deki Sosyal Sorumluluk Uzmanı, ofisinizi dekorasyonu için neler yapabileceğinizi anlataalım

1. Eğer ofisinizde modern hatları tercih ediyorsanız, dikkat edilmesi gereken nokta abartılı tasarımlardan kaçınmanızdır. Abartılı tasarımlar kişiliğiniz hakkında yanlış ipuçları vermenizi, yanlış seçimler yaparak yanlış anlamalar vermenizi veya bilgisayar ekranınızdan kaymamasına neden olmaktadır. Ofisinizde yapılan toplantılarda tasarımlarınız dikkat çekebilir.

2. Bir ofis dekorasyonunda belki de en önemli husus, masanın konumudur. Ofis dekore edilmeye başlandığında, öncelikle masanızın yerini ayarlamanız gerekir. Mümkünse tablonun sol tarafında ışık olması en iyisidir. Aksi halde kaleminizin gölgesi, yazdığınız kağıda düşerek rahatsız edecektir.

3. Ofisinize koyduğunuz kanepeler çok rahat olmamalıdır. Gelen misafirler, fazla gevşeme, koltuktan kalkma isteği ve bu nedenle konuşmanızın gerekenden uzun sürmesi, odak noktasının verimsiz çağrılar yapamamasından veya motivasyonunuzun bozulmasından rahatsız olabilir. Ofiste kimse olmasa da, sürekli gevşemeye ve tatil yapmak isteyebileceğiniz koltuğunuza takılabilirsiniz.

4. Özellikle de ani inişli çıkışlı ve çok sık tekrarlanan ve yüksek stresli meslek sahiplerine sahip olan arazilerde, ofislerinde kaza olmaması için cam tablolar vb. Kullanılmasına izin verilmemektedir. Cam eşya kullanmamalısınız. Bu kişilerin ofislerinde mümkün olduğunca az sayıda makale ve aksesuar bulunmalıdır.

5. Ofiste çok fazla öğe olmamalıdır. Kalabalık görüntü dikkatinizin dağılmasına yol açar. Sürekli taze ve engebeli engellerin sizi engelleyecektir.

6. Ofisinizde çok fazla aynalı olmamalıdır. Karşılıklı aynalar ofisinizi büyütür, ancak kalabalık bir görünüm oluşturacak ve mobilyanın yansıtacağı şekilde ruhunuzu sıkacaktır.

7. Masaya yerleştirdiğiniz tabloların yerleri ve kalıpları doğru seçilmelidir. Görsel kaliteyi gözlerinize getireceğine inandığınız tablolar, bakış açınızın dışına çıkmalıdır. Masanızın arkasındaki bir masayla, istediğiniz şeyi yakalarken etrafında dolaşan bir masa ile kendinizi dolaştırabilirsiniz.

8. Dikkatinizi dağıtan ve saldırgan bir tutum taklit edebilecek kırmızı bir renkle ofisine uyku getiren turuncu renkler kullanmamalısınız.

9. Ofisler özellikle sakin renkler, pastel ve soğuk renklerdir; Açık gri, açık sarı. Vb kullanılmalıdır. Ofisinizdeki sarı nesneler farkındalık yaratır, muhasebe, bankacılık veya ekonomi alanlarındaki insanları okumuş oldukları dosyaların veya ekranların kenarında sarı bir nesne üzerinde tutabilir ve sayıları daha rahat bir zihinde tutabilir.

10. Bir büro aydınlatması çok önemlidir. Her neyse, bütün gün ekrana bakarsanız, dosyayı incelemekten bıktık gözlerinizi giymemelisiniz. Gün ışığı ampulleri aydınlatmak için kullanılmamalıdır.

11. Aydınlatırken dikkat edilmesi gereken bir başka nokta, ışığınızın bilgisayar ekranının önündeki ışıktan kurtulmaması ve gözlerinizi kıvırmamanızdır.

12. Gerekli loş bir aydınlatma aynı etkilere neden olmalı. Özellikle öğle yemeğinden sonra, uykunuz sizi çağırıyor.

13. Oturduğunuz yere oturmanız, bütün gününüzün yanı sıra aydınlatma ve masanızın yanında oturmanız da önemlidir. Koltuğunuz sizi rahat ettirmeli, ancak gülünç olmanız çok rahat olmamalıdır. Ancak sağlığınız için, beliniz çok iyi düşünülmüş ve uygun bir yükseklikte olmalıdır. Oturduğunuzda, dirsekleriniz masaya uygun olmalıdır.

14. Aşırı çalıştıktan sonra ofiste rahatlamak için bir bilardo masasına veya dartlara sahip olabilirsiniz. Bu oyunları oynamak, agresif hislerinizi çıkarmanıza yardımcı olur.

15. Son olarak, ofisinizde kalabalıklar yaratarak sizi garip bir yere götüren yoğun nesnelerin kullanımından vazgeçmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Ev Tadilatı Ve Dekorasyon İşleri Yaptırıken Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizde Ev Tadilat Ve Dekorasyon, İzmir Tadilat ve Tadilat İşleri İzmir hakkında bilgiler verilmektedir.